دو مقاله علمی پژوهشی

سلام

از شیوه شرحی که در مورد سهراب سپهری به کار بردم و عنوانش رو «شرح صوری» گذاشتم رهیافتهایی در حل برخی از معضلات مثنوی مولانا داشتم که در قالب دو مقاله تنظیم کردم و در دو نشریه با اعتبار علمی پژوهشی به چاپ رسوندم.

میدونیم که چاپ مقاله علمی پژوهشی از کارشناس ارشد بدون استاد راهنما نه غیر ممکن بلکه روال نیست. اما شانس با من یار بود که مقاله اولم در نشریه آیینه میراث، اول تایید شد و بعد مجله اعتبار علمی پژوهشی گرفت و در نشریه دوم هم، مدیر مسئول نشریه با قراردادن نامشون به عنوان نویسنده دوم چاپ مقاله ام رو پذیرفتند.

مقاله اول، توضیحی مصداقی و کاربردی با مثالهایی از دفتر اول مثتوی است تا نشون بدم چگونه شرح صوری میتونه سبک و سیاقی متفاوت از شروح دیگر در مثنوی پژوهی ایجاد کنه

رستخیز ناگهان (نقش صناعات صوری در مثنوی معنوی)؛ آینه میراث؛ شماره 50، ص 47

و مقاله دوم شرح یکی از معضلات و مشکلات دفتر اول مثنوی است که بنا به قولی سخت شارحانش را آزرده و من سعی کردم با شیوه شرح صوری این مشکل رو بررسی کنم

شرح صوری در حل مشکلات مثنوی؛ ادبیات عرفانی و اسطوره شناختی؛ شماره 31

 

 از تحقیق در ادبیات دو تا آرزو دارم فعلا؛ یکی شرح کامل مثنوی به شیوه صوری و نشان دادن توانایی های شرح صورتگرا و دوم تحقیق صوری در ادبیات قران؛ تحقیقی که مایه های مادی و دم دستی قران رو نشون بده.

/ 5 نظر / 55 بازدید
ا

ا

میثم

سلام فرزاد جان خوبی دیگه عصن نیستیا ^_^ نزدیک یک سال که بروز نکردی!

میثم

فیس بوک اکانت فعال ندارم، یعنی حالا ما آی.تی خوندیما ^_^ آره منم همینطور که فک میکنی تصورمه، آخه تحقیق یه لذت و جاذبه ای داره که نمیشه گذاشتش کنار.

میثم

سلام فرزاد جان چطوری رفیق ^__^ خوبی چه خبر؟ نیستیا! کتاب دیگه ای در رابطه با اشعار سهراب چاپ نکردی؟

میثم

سلام فرزاد جان خوبی نمیخوای از ماهیچ مانگاه مطلبی بذاری، استفاده کنیم؟