مارمولک شادترين موجود است؛ موقع راه رفتن٬ می رقصد. خوب می داند که گردو را بدون دُم هم می توان شکست.

 

/ 32 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
f

سلام . ممنون از اینکه وقت گذاشتید و نقد کردید ولی این نقدتون برام خیلی سنگینه . یعنی فهمیدن نقدتون . انعکاس بی قیاس صدا چه عیبی داره ؟ منظورم اینه که بیت بعدی گفته که ترکیب دو واژه نیست بلکه ترکیب سه واژه انعکاس و بی قیاس و صدا (دوستت دارم صدا) است . (در این صورت هم مشکل داره ؟)در صورت برداشتن بی قیاس چطور؟ مفهون این جملتون رو هم نفهمیدم:( ارتباط معنايی دو مصراع بيت اول٬ واسم مشخص نيست) کدام اسم؟

f

منظورتون از این جمله (کيف روانی (احساس)٬ ارتباط معنايی شعر رو تضمين می کنه))خوب هست یا خیر؟ و این جمله که بعد از آن آمده:(( گويا در جمله دوم٬ از يه لطيفه شعری استفاده شده که بيت رو به صورت موقوف المعانی ( که به اصطلاح درست تر ميشه گفت: موقوف الالفاظی) به ابتدای بيت بعدی وصل کرده) نمی شه فهمید تعریفه و نشان دهنده خوبی و یا تمسخر!! در مورد دو بیتی که گفتید باید معنی اش را بگویم تا بگویید اشکال دارد یا نه . نمی دانم چه معنی را می خواهید بدانید ؟! شما که خوب نقد می کنید و خوب شعر می فهمید./منتظر جواب سوالام هستم .مخصوصا اصلاح بیت اول .باز هم ممنون و موفق باشید/ راستی اشتباها آدرس ايميل دوستم وارد شده .

شيطان صفت

آقا بي خيال؛ من يه كنايه اي زدم كه شمام از قرار معلوم نگرفتي؛شما گفته بودي كه مارمولك مي تونه گردو رو با دمش بشكنه منم گفتم پس چرا من بلد نيستم(يعني مثلا منم يه مارمولكم) يعني اينكه يه جورايي اين توصيفت نچسبيده بود؛اما كنايه رو معمولا توضيح نمي دن واگه بدن مثل همين حالا لوس و بي خاصيت ميشه(گرچه ممكنه اولشم همينطوري بوده باشه)ممنون از نظرت بابت تجربه ام.

f

واضحه . کلاغ سياه پر است و جغد هم سياه پرست است . هر دو به نحوی با سياهی و تيرگی ارتباطی دارند . تا بعد

پتک

هر حرکات مزونی لزومN رقص نيست.و هر کی می رقصه لزومN شاد نيست.دیدی نه مارمولک می رقصه نه شاده..اوخيش مردم.من يه سوال ازتون کرده بودم.برای دانستن ژاسخش چه چيزی بايد بپردازم.

سيد حميد حسيني

سلام بر شما. از توجه و پاسختان متشکرم. اما به نظر می‌رسد پاسختان قانع‌کننده‌ نیست. چرا که وجدان درون با احساس بیرون بسیار متفاوت است و شما می‌دانید که علم حضوری خطاپذیر نیست. دوم این که با این میزان جبر که شما قائل شده‌اید، انسان را از هر ماشین مکانیکی نیز بی‌اختیارتر فرض کرده‌اید. اعتقادی که گمان نمی‌کنم هیچ جبری بدان باور داشته باشد. درست است که دلیل دوم عقلی نیست ولی دلیلی عقلایی است که همه عاقلان آن را می‌پسندند و بر مبنای آن عمل می‌کنند. این گونه تخطئه عاقلان، منجر به تعطیل عقل خواهد شد.

f

سلام . توضيح شعر: (( من انعكاس صدای دوستت دارم هستم که به آن اضافه کن (پیوست کن ) تمام میل و اشتیاق و تمنای من برای خواستن و دوست داشتنت را، که این هم برایم کافی نیست بلکه با تو بودن و در کنارت بودن برایم حیاتی است ، به طوری که می خواهم همیشه واژه نام تو در کنار واژه نام من (تو و من ) باشد . امیدوارم مفهوم رو خوب رسونده باشم . منتظر نقدتون هستم /موفق باشید

Ati

سلام*(*از همونایی که خودت می دونیه!*)مخاطب های من همه آشنا هستند!همه رو ميشناسم!اما توصيه ات رو لحاظ می کنم!ممنون داداش مهربووووون من!

bahar

سلام مارمولکها هم موجوداتی هستند ها.....ممنون که از وبلاگم ديدن کردی موفق باشی

zanacs

منم همين تصميمو گرفتم...که فراموشش کنم ...من از اون متنفر نيستم ..و دوسش دارم..ولی ديگه سعی نميکنم که بمونه....اون مال من نبود بايد ميرفت .منم بايد برم....با پری خوشگلم...برم جايی که پر از ابره...